CHP Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy, son dönemde uygulanan zamların özellikle asgari ücretli vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti. Ordu'da toplu taşımaya yapılan zamların vatandaşın bütçesini daha da zorladığını vurgulayan Gürsoy, maaş artışlarının zamlarla eridiğini ve vatandaşların alım gücünün giderek azaldığını belirtti.

Toplu taşımaya gelen zamlara tepki

Gürsoy, yaptığı açıklamada, "Özellikle asgari ücretliler, birçok kalemde uygulanan zamlar nedeniyle maaşlarındaki artışı hissedemeyecekler. Ordu'da toplu taşımaya gelen zamlar da vatandaşımızın belini bükmüştür. Maaşlara yapılan artışlar, zamlarla geri alınıyor. Bu insanları düşünen yok mu?" ifadelerini kullandı.

OBB Zamları Sübvanse etsin

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin zamları sübvanse etme kapasitesine sahip olduğunu savunan Gürsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler'e çağrıda bulundu. Gürsoy, "Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu zamları sübvanse edebilir. Başkan Güler, seçim araçlarının yakıtını kamudan karşılamayı tercih edeceğine, vatandaşın ihtiyacının karşılanması için de aynı yolu denemeli. Yapılan zamların geri çekilmesini talep ediyoruz," dedi. CHP Altınordu İlçe Başkanı, alım gücünün her geçen gün daha da düştüğü bir ortamda zam haberlerinin tabloyu daha da karamsarlaştırdığını söyledi. Gürsoy, "Vatandaşın cüzdanına göz dikenleri kamuoyunun vicdanına havale ediyorum," diyerek, uygulanan zamların halkın yaşam koşullarını olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir