Habertürk gün başlıyor kim sunuyor? Ela Rümeysa Cebeci haber spikeri olunca hakkındaki aramalar arttı. Güzel oyuncu ve sunucu Ela Rümeysa Cebeci haftaiçi her sabah Habertürk ekranlarında görünce Ela Rümeysa Cebeci'nin kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Peki, Ela Rümeysa Cebeci kimdir? Kaç yaşında, nereli? kaç yaşında, kaç doğumlu, boyu kaç cm, burcu nedir, eski hali estetiksiz hali, ne mezunu, ne okudu, hangi üniversite mezunu, hangi dizilerde oynadı, oynadığı diziler ve filmler, hangi kanalda saat kaç program sunuyor, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi var mı ya da sevgilisi kimdir?

Ela Rümeysa Cebeci kimdir

Ela Rümeysa Cebeci, 31 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Kendisi 172 cm boyundadır. Medya dünyasına girişi, 2011 yılında İstanbul FM radyosunda gerçekleştirdiği bir programla başlamıştır. TRT 1 televizyon kanalında muhabir olarak görev yapmaya başlayan Cebeci, aynı zamanda oyunculuk kariyerine de adım atmıştır.

Ela Rümeysa Cebeci'nin oyunculuk kariyeri, 2011 yılında "Kanıt" isimli diziyle başlamıştır. Ardından aynı yıl içerisinde "Nuri" adlı dizide de rol almıştır. 2012 yılında, "Fetih 1453" isimli sinema filmi ve daha sonra "Şevkat Yerimdar" adlı dizide rol alarak oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Eğitim hayatına gelince, Ela Rümeysa Cebeci şu eğitim kurumlarından mezun olmuş veya eğitim almıştır:

  • Nişantaşı Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.
  • Bahçeşehir Üniversitesi'nde İleri Oyunculuk alanında yüksek lisans yapmıştır.
  • Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi'nde eğitim almıştır.
  • Bahçeşehir ve Yeditepe Üniversitesi İletişim Bölümü'nde eğitim görmüştür.
  • Ela Rümeysa Cebeci'nin Instagram hesabı "elarumeysacebeci" adıyla aktif olarak kullanılmaktadır.

Ela Rümeysa Cebeci'nin sevgilisi var mı hakkında internette dolaşan isim var.

Kaynak: HABER MERKEZİ