2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden Yeşilordu Futbol Kulübü, yedinci haftaya kadar ligde sadece iki puan toplarken Mesudiyespor karşısında ise adeta şov yapmıştı. Perşembe İlçe Sahası'nda oynanan maçta Mesudiyespor'u 6-2 yenen Yeşilordu Futbol Kulübü'nde yeni sezonun ilk galibiyeti gelirken takım ligdeki puanını ise beşe çıkardı.

''Sonuca Gitmeni Gururunu Yaşadık''

Mesudiyespor maçının ardından ise Yeşilordu Futbol Kulübü antrenörü Hacı Ahmet Taşpınar yaptığı açıklamada: ''Futbol sonuç odaklı bir oyun ancak bu sonuca giderken süreci de içeriği de doğru değerendirmek gerekir. Haftalardır iyi oyunumuzu sonuçla bağlayamadığımız bu süreçte Mesudiyespor maçında oynadığımız güzel oyun ve birbirinden organize gollerle sonuca da gitmenin gururunu yaşadık. Futbolun dördüncü evresine doğu emin adımlarla gidiyoruz. Oyuncularıma her zaman güvendim ve onların başarısı bizleri mutlu ediyor. Ordu Futbolu'na her anlamda katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu hafta sadece bir maç kazandık buna ihtiyacımız vardı'' dedi.

Yeşilordu Futbol Kulübü, Mesudiye’ye Patladı 2-6 Yeşilordu Futbol Kulübü, Mesudiye’ye Patladı 2-6

Hacı Ahmet Taşpınar ayrıca takımın moralinin üst seviyede olduğunu ve Kirazlimanıspor maçına bu moralle çıkacaklarını söylerken: ''Takımın morali çok üst seviyede. Salı gününden itibaren Kirazlimanı maçının hazırlıklarına başlayacağız. Oyun gücümüzü ve skoru bu maçta da almak için elimizden geleni yapacağız. Bizi destekleyen, yanımızda olan herkese bu galibiyet armağan olsun'' açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ