Dünya Futbolu'na Independiente altyapısından yetişen ve 18 yaşında 23 Milyon Euro'ya A.Madrid'e transfer olduktan sonra Manchester City ve Barcelona formaları giyen Kun Aguero 33 yaşında futbola veda etmek zorunda kalmıştı. 30 Ekim 2021 tarihinde Barcelona ile Alaves ile oynanan maç sırasında  göğsünde rahatsızlık hissetmesinin ardından hastaneye götürülen Agüero daha sonra yapılan tedavinin ardından yeşil sahalara dönüş izni alamamış ve sağlığını korumak için futbolu bırakması gerektiği gerçeğini yaptığı basın toplantısının ardından açıklamıştı.

Besiktas Gol Sevinci

Kariyerini 786 maçtaki 427 golle tamamlayan Aguero ismi Türkiye'de son günlerde oldukça anılırken, Beşiktaş'ın yükselen yıldızı Semih Kılıçsoy idolünün Kun Agüero olduğunu söylemşti. Oyun tarzı olarak Arjantinli yıldıza oldukça benzeyen ve Avrupa'da birçok takımın da transfer listesine giren 18 yaşındaki Semih Kılıçsoy Beşiktaş forması ile şu ana kadar 10 gol atma sevinci yaşadı. Son dört maçta dört gol atan Semih Kılıçsoy, her maçında Agüero'yı anımsatmaya devam ediyor.

60B7Bbcc2A4A9

Mundo Deportivo'da yer alan habere göre ise Arjantinli eski futbolcu Kun Agüero'nun, medyada yer alan "Kardiyologları izin verdi, futbola dönebilir. Tevez onay verdi, Independiente ile idmanlara çıkacak" haberlerini yalanladığı açıklandı.

Editör: Samet Karadağ