Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit DuyarAltınordu İlçe Başkanı Zekeriya Güher,  gazetemizi ziyaret ederek yerel seçim öncesi önemli açıklamalarda bulundular.

Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Duyar, Ordu Büyükşehir rantın değil halkın belediyesi olacak dedi.

Talan politikası var

Yönetimde önce ilkeler ve politikalar sonra projeler gelir diyen Duyar, “Bir yönetim, hem ranttan ve sermayeden yana hem de doğadan ve toplumdan yana olamaz. Ekolojik olmayan uygulamalar ekonomik de değildir. Denizin, derelerin ve göllerin kıyılarını imara açmak, betonla kaplamak su ve kara ekosistemleri arasındaki döngüye engel olmaktır. Kumsala beton döküp park yapmak belediyecilik değil yağma ve talandır.” Diye konuştu.

Bütçemiz şeffaf olacak

Kapalı kapılar ardında adrese teslim ihale veren bir kurumun halkın yararına çalıştığını kimse söyleyemez diyen Duyar, “Belediye yönetiminde şeffaflık esas olacaktır. Dijital denetime açık, gelir-giderin halk tarafından takip edilebildiği bir süreç işleteceğiz. Belediye meclisi halka kapatılmayacak, halk katılımı için gerekli önlemler alınacak ve meclis konuşmaları dijital ortamlardan da  izlenebilecek.Ordu Büyükşehir rantın değil halkın belediyesi olacak. Söz, karar ve yetki halkındır. Belediye yönetiminde mahalle meclisleri, kadın meclisleri, gençlik meclisleri ve çocuk meclisleriyle katılımcı bir süreç işleyecek. Bütçeyi halk yapacak. Halkın parası yine halka dönecek. Her adımımız halkla birlikte halk için olacak.” Diye konuştu. Soner ÖZDEMİR

Editör: Soner Özdemir