Ordu Meslek ve Sanat Eğitim Kursları Merkezi ile Altınordu Halk Eğitim Merkezi'nin yılsonu sergisi, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Sergiye, Ordu VAlisi Muammer Erol, protokol üyeleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılış konuşmasını Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu yaptı. Vargeloğlu, konuşmasında hayat boyu öğrenmenin önemini vurgulayarak, bu yıl 19 ilçede toplam 6.499 kursta 987 usta öğretici ile 106.600 kursiyerin eğitimlerine devam ettiğini söyledi. Vargeloğlu ayrıca, Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile ORMEK'te de bu yıl 615 kursta 11.511 kursiyerin eğitim aldığını belirtti.

Yılsonu SergisiBüyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan ise eğitim ve öğretimin her yaşta insanı geliştirdiğini ifade etti. Tezcan, kursa katılım sağlayan vatandaşların yoğun bir eğitimden geçtiklerini ve ortaya koydukları eserlerle bunu kanıtladıklarını söyledi.

Yılsonu Sergisi 1Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ve diğer protokol üyeleri tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi. Vali Erol ve protokol üyeleri sergiyi gezerek kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceledi. Erol, kursiyerleri tebrik ederek çalışmalarını takdir etti.

Editör: Atakan Öztürk