L1 Üçgen YouTube kanalındaki programa katılan ve Türk Futbolu ile Milli Takım konusunda soruları yanıtlayan A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. Eski A Milli futbolcu Hamit Altıntop, katıldığı programda kendine özgü üslubu ve konuşmaları ile sosyal medyada bir anda en üst sıraya çıktı. 

hamit montella

A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop konuya ilişkin çarpıcı ifadeler kullanırken menajerlerin Milli Takıma oyuncu önermesi konusu da gelen soruya “Böyle bir dünya olabilir mi? Böyle bir şey olması mümkün değil. Bu kabul edilecek bir şey değil. Biz 85 milyon insanı temsil ediyoruz. Menajerler öyle yapıyormuş, böyle yapıyormuş. O zaman ben şirket kurayım. Allah korusun işbirlikleri yapayım, ona göre oyuncular gelsin, kadroyu kurayım. Ona göre hoca gelsin. Öyle bir şey olamaz. Benim gönlüm ve vicdanım rahat. Kişi işi kendinden bilir muhabbeti var ya.” dedi.

Konuşmasının devamında mütevazı olmayacağını ve Türk Futbolu’nun kendisine ihtiyacı olduğunu söyleyen Hamit Altıntop “Ben o konuda mütevazi olmayacağım. Benim Türk futboluna, Türk futbolunun bana ihtiyacı olduğu kadar ihtiyacım yok. Bazı twitterda şov yapan arkadaşlar bu durumu farklı yerlere çekebilirler. Ben vatanımı seviyorum, Türk futbolunun bana ihtiyacı var. İnsanlar farklı düşünebilir ama çok da umrumda değil. Almanya'da güzel bir turnuva oynayıp tarih yazmak istiyoruz. Bu turnuva da olmazsa bile gelecek turnuvalarda büyük başarılar kazanacağız.” açıklamalarını yaptı.