İtalyan, Meksika ve Teksas mutfağı dahil olmak üzere çeşitli mutfaklar sunan bir Türk restoran zinciri olan Happy Moon's sahibi kim nereli kaç yaşında? Hüseyin Aymutlu serveti ne kadar? İşte detaylar...

Happy Moon's

Happy Moon's sahibi kim nereli kaç yaşında?

1975 Sivas doğumlu, evli ve iki erkek çocuğu olan Hüseyin Aymutlu, Happy Moon’s kafe zincirinin vizyoner kurucusudur. Happy Moon’s, 1999 yılında başladığı yolculuğunu 20 yıl içinde büyük bir başarıyla sürdürerek 31 şubeye ulaştı. 2018 yılında Manhattan Cafe, 2019'da BOB’S ve 2020'de İKON işletmeleriyle bir araya gelerek grup şirketi oluşturdu ve toplamda dört markayı bir çatı altında birleştirdi.

Hüseyin Aymutlu serveti ne kadar?

Happy Moon's sahibi Hüseyin Aymutlu'nun servetinin ne kadar olduğu bilinmemektedir.

Hüseyin Aymutlu

Happy Moon's hikayesi

Happy Grup'un hikayesi tam 24 yıl önce, restoran sektöründeki uzun yılların birikimiyle başladı. Aldığı görevlerle kazandığı deneyimler, 1999 yılında kurucusu Hüseyin Aymutlu'nun hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı atmasına ilham verdi. Uygun bir mekan bulma süreci, yaklaşık 2 yıl süren titiz araştırmaların ardından Kadıköy'de ilk şubenin açılışıyla sonuçlandı.

Misafirlerin ilk tercihi olmayı hedefleyen Happy Grup, lezzetlerini deneyimleyen konuklarına hak ettikleri değeri verip memnuniyetlerini sağlamayı amaç edindi. Bu memnuniyeti sadece ara sıra uğranan bir kafe değil, her fırsatta ziyaret edilen bir mekan olma hedefiyle birleştiren Hüseyin Aymutlu, stratejisini büyük porsiyon, hızlı servis ve kaliteli hizmet üzerine kurguladı. Hizmet anlayışını hak edilen fiyatlarla birleştirme kararı, lüks kavramını herkesin ulaşabileceği bir hale getirme isteğinden kaynaklanıyordu.

Başlangıçta tek bir şube olarak yola çıkan Happy Grup, Anadolu Yakası'nda büyük bir ilgiyle karşılandı. Hızla büyüyen ve müdavimleri artan marka, Anadolu Yakası'ndaki şubelerle Bağdat Caddesi'ne sığamayacak kadar popüler hale geldi. Şu anda, Türkiye genelinde 53 şubesi olan ve Bob’s, İkon, Manhattan ve Little Buddha gibi markaları bünyesine katarak sektörde çeşitlilik sunan bir grup markası haline geldi.

Hüseyin Aymutlu, 24 yıl önce tek bir noktada başlattığı bu yolculuğa, şimdi arkasında 65 şube ve 3500 kişilik bir aile ile devam ediyor. Uluslararası bir zincir markası olma hedefine doğru ilerleyen Happy Grup, büyüyen hedefleri ve hayallerine rağmen önceliğini her zaman konuk memnuniyetine vermeye devam ediyor.

Editör: Kerim Gültaş