Radyospor'da Nazım Türknas'ın konuğu Orduspor 1967 A.Ş.'nin forveti Harun Özcan oldu. Dün oynanan maçta Kuşadasıspor filelerini havalandıran ve ayağının tozuyla programa katılan Harun Özcan, önemli açıklamalarda bulundu. Nazım Türknas'ın sorularını yanıtlayan Harun Özcan, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Ordu'da futbol anlamında şehrin üçe bölündüğünü söyleyen Harun Özcan, buna rağmen Kuşadasıspor maçında 17-18 bin kişi olduğunu söylerken: ''İyi hazırlandık, rakibi iyi analiz ettik ve onlarda beklediğimiz gibi oynadılar. Atmosfer çok iyiydi 17-18 bin taraftar vardı. Baya desteklediler. Ordu şehri üçe bölündü. 52 Orduspor Futbol Kulübü, biz ve şimdi de 2.Amatör Lig'de tekrar açılan Orduspor var. Ama Ordulu futbolseverler her türlü desteklemeye geliyorlar.'' dedi.

Kişisel performansları ve hedefleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Harun Özcan ayrıca neden Orduspor 1967 A.Ş.'ye de geldiğini söylerken: ''Normalde de hücum oyuncusuyum ama istediğim sezonu yakalayamamıştım. Bu sene kendimi kasmadım çünkü istediğim pozisyonları buldum. Çıkabileceğim en yüksek yere çıkmak için elimden gelen herseye yapacağım. Bu liglerde kalmak kolay ama yukarılara çıkmak için daha da çabalamak gerekiyor, ben bunları yapmaya çalışacağım. Her gencin hedefi Avrupa, ben de Avrupa’yı hedefliyorum. Ben Edirne’de Cahit Erçevik ile beraber çalıştım. Onun mantalitesi taktik anlayışı bana uyuyor. Buraya gelmemin en büyük sebebi o. Cahit Hoca olduğu için geldim. İlk başlarda form düşüklüğüm vardı ama sonra kendime geldim. İnşallah şampiyon olarak üst lige çıkacağız.'' ifadelerini kullandı.

Bu sezon 17 gol atan Harun Özcan, Karaman Futbol Kulübü maçına ve geçerlerse finale odaklandıklarını söylerken sezonun bitimiyle Eyüpspor'a döneceğini söylerken: ''Zor bir maç olacak. Zaten ligin son maçında da Karaman deplasmanına gitmiştik. Bizim sahada bir taktik ve futbol anlayışımız var. Bunu yerine getirdiğimizde umarım galip gelen taraf biz oluruz ve finale çıkarız. Sezon bitince Eyüpspor’a döneceğim. Bence bu sezon Süper Lige yükselmeyi hak ettiler. Onlarda futbol şansızlığına yakalandılar. Umarım Orduspor 1967 A.Ş.’de şampiyın olur, Eyüpspor’da şampiyon olur.'' açıklamasını yaptı.