14 Mayıs tarihinde gerçekleşen seçimlerde istediği sonuçları elde edemeyen HDP, yeni eş genel başkanlarını belirledi. Parti tabanından yükselen "değişim" çağrısının ardından, önceki eş başkanların tepkisini çekmişti. Bu bağlamda, mevcut Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinden Sultan Özcan ve Selahattin Demirtaş'ın avukatı olan Cahit Kırkazak'ın, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK üyesi olarak, eş genel başkan olarak seçilmesine karar verildi. İşte merak edilen HDP eş başkanı Sultan Özcan kimdir kaç yaşında? Sultan Özcan nereli? sorularının tüm detayları haberimizde...

HDP eş başkanı Sultan Özcan kimdir kaç yaşında?

Sultan Özcan, 1965 doğumlu olup 58 yaşındadır. Küçük yaşta ailesiyle birlikte Adana'ya taşınan Özcan, 1985 yılında Çukurova Üniversitesi'nde devlet memuru olarak çalışmaya başlamıştır. 12 yıllık memuriyetin ardından özel sektörde çeşitli alanlarda çalışmıştır. Özcan, aynı zamanda farklı sendika ve derneklerin yönetimlerinde görev yapmıştır.

Kadın hakları, emek mücadelesi ve ekoloji alanlarında aktif rol alan Sultan Özcan, son iki dönemdir Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü olarak HDP Merkez Yürütme Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Ayrıca Sultan Özcan, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Halkların Demokratik Partisi'nin 25. Dönem milletvekili adayı olarak da yer almıştır.

Sultan Özcan nereli?

HDP'nin yeni Eş Genel Başkan Sultan Özcan Kayseri'nin Develi ilçesindendir.

Ordu'nun AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları kimlerdir? Ordu'nun AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları kimlerdir?