TFF 3.Lig'de her sezon olduğu gibi bu sezona da şampiyonluk hedefi ile başlayan ancak ligin bitimine uzun bir süre kalan yine şampiyonluk yarışının uzağında kalan 52 Orduspor Futbol Kulübü üç hafta içerisinde oynadığı üç maçın ikisini kaybetmişti. Ligde ilk iki sırada yer alan Aliağa Futbol A.Ş. ile Kepez Spor Futbol A.Ş. ile oynadığı son iki deplasman maçından eli boş dönen 52 Orduspor Futbol Kulübü, hedef değiştirdi. 52 Orduspor Futbol Kulübü, sezonun geri kalanın öncesinde yeni hedef ise lig üçüncülüğü oldu.

Teknik Direktör Bayram Toysal ile çıktığı ilk maçta Kepez Spor Futbol A.Ş. karşısında 2-0 kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Cumartesi günü oynanacak olan Edirnespor maçı hazırlıklarına Gülyalı'da bulunan tesislerde yaptığı hazırlıkla başladı. Pazar günü Antalya deplasmanında maça çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü, izin yapmadan Pazartesi günü yeniden toplandı ve yeni hafta hazırlıklarına başladı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Bayram Toysal ve futbolcuların moralsiz olması dikkatlerden kaçmadı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Pazar günü alınan mağlubiyetin ardından ilk iki sıra ile aradaki puan farkı 14'e yükseldi. Ligde kalan 7 haftada bir haftayı bay geçecek olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün kalan 18 puanın kaçını alabileceği ise merak edilmeye başlandı.
 

Editör: Samet Karadağ