Ligde Fenerbahçe maçında yaşanan olaylardan dolayı seyircisiz maçlar oynayan Trabzonspor, sahasında Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.'yi konuk etti. Sorescu ve Draguş ile henüz 21.dakikada Trabzon Papara Park'ta Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş. 2-0 öne geçerken Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı maçın ikinci yarısına Umut Güneş ve Trezeguet hamleleri ile başladı. Trabzonspor, maçın ikinci yarısında ise adeta fırtına gibi esti.

Trabzonspor Mac Ozeti

Uzun süredir sakatlığından ötürü formaya uzak kalan Onuachu maçın 50.dakikasında farkı bire indiren golü attı ve Bardhi maçın 65.dakikasında skoru 2-2 yaptı. Papara Park'ta 65.dakikada gelen beraberlik golünden sonra üç dakika içinde sahneye Onuachu çıktı ve bu gollerler birlikte Trabzonspor bir anda 4-2 öne geçti. Maçın ikinci yarısının başlangıç düdüğünde 2-0 geride olan Trabzonspor 68.dakikada 4-2 öne geçerken maçı bu skorla kazandı.

Trabzonspor aldığı müthiş geri dönüşlü galibiyetle birlikte ligdeki puanını 58'e çıkartırken, 34 puanda kalan Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş. ise büyük bir avantaj kaybetti.