Trabzon'da Papara Park'ta seyircisiz oynanan Trendyol Süper Lig mücadelesinde Trabzonspor ile EMS Yapı Sivasspor karşı karşıya gelirken, Trabzonspor'un sayısız gol fırsatından yararlanamadığı mücadeleyi EMS Yapı Sivasspor 1-0 kazanmıştı. Maçın ardından ise kulübün resmi internet sitesinde Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı'nın maç ile ilgili açıklamaları yer aldı. Abdullah Avcı yaptığı açıklamada takımın biraz daha şiddet, hız ve temas konusunda kendisini geliştirmesi konusunda bir takım olması gerektiğini söyledi.

Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı EMS Yapı Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamada “Böyle beşli savunmalara biraz evvel dediğim gibi yardımcı koşular yapman lazım. Geri de düşünce oyun içerisindeki farkında olmadan topa temas edeyim, bir şey çıkartayım duygusu hatta tamamen daralmaya başladık. Tam tersi genişlememiz gereken ve çizgilere basmamız gereken yerde daraldık. Oyun sıkışıyor. İkinci yarı ilk yarı gibi değildi. Planladığın oyunun dışına çıkmadan hareket etmek gerekiyor biz ondan biraz uzaklaştık. 4-4-2’ye döndüğümüzde hedefe paslar ve ortalar istedik ama o da bir şekilde gerçekleşmedi. Bütününe baktığında kaleci 5-6 tane net kurtartmış ama ben oyun olarak daha iyisini yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, takımın Belçikalı oyuncusu Meunier'e de ayrı bir parantez açarken “Meunier ile ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bugün özellikle hem içeriden rakibin üzerine mesafe kat ederek giden, aynı zamanda rakibin de mekanizmasını bozuyor. Hem bunları yaptı hem de kenar ortaları yaptı. Yediğimiz golde de son teması yapan da o aslında. Büyük oyuncu. Aidiyet duygusu olan bir oyuncu. Seneye planlama yaparken değişimler biraz sancılı olur, çalışmasını yapıyoruz. Biraz daha şiddet, hız ve temas yapmamız gereken bir takım olmamız gerekiyor. Geriye düştüğümüz yerlerde oyun disiplininden kopuyoruz. Rakibe temas yapmazsan bugün görüldüğü gibi sonuçlar olabiliyor. 4 kişinin arasından çıkıyor, hiç temas yapmazsan bu oyun oynanmıyor ve rakip vuruşu yapıyor. Planlama yapıyoruz. Her kulvarda yarışan bir takım olmamız gerekiyor. Bugün iki kulvardaki yarışımız devam ediyor, umarım bunu gerçekleştiririz. Gerçekleştirecek durumumuz var.” açıklamasını yaptı.