Kulüp tarihinde mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de ikinci sezonunda hedefe ulaşan ve şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig'e yükselen Galataspor, yeni sezonu iple çekiyor. Ordu 1.Amatör Lig'de ilk olarak 2022-2023 sezonunda mücadele eden Galataspor, ligdeki ilk sezonunda Yarı Final oynama başarısı göstermişti. Galataspor, bu sezon ise sezon başından bu yana hedefe ilerleyen takım olurken bu süreçte sezonu namağlup şampiyon olarak tamamlamıştı. Galataspor, yeni sezonda tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek.

Yeni sezon öncesinde transferlere başlayan ve iç transferde Onur Yılmaz ve Burak Yalçın ile anlaştığını açıklayan Galataspor, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Her sene aynı senaryoların yaşandığı Ordu Futbolu'nda küllerinden doğan kocaman bir camia. İnadına Galataspor'' cümlelerine yer verdi. Galataspor, yeni sezonda Ünye 1957 Spor ile birlikte Bölgesel Amatör Lig'de Ordu'yu temsil edecek.

Bölgesel Amatör Lig maçlarında tüm taraftarlardan destek beklediklerini söyleyen Gökmen Yavuz ‘’Biz merkez olan Altınordu İlçesi takımıyız ama tüm kulüplere herkese açığız. Tüm kulüplerimiz bizim kardeşimiz, Bölgesel Amatör Lig’de lütfen bizi desteklesinler. Bizim altyapı sporcularımız ve ailelerimiz bizim taraftarlarımız ama Ordu’da artık bir Galataspor var. Tüm Ordu halkını yanımızda görmek istiyoruz. Onlar için bu takım zirveye kadar gidecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.’’ demişti.

Editör: Samet Karadağ