Hikmet Öngider'in kim olduğu merak ediliyor. Ünlü gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil, Hikmet Öngider hakkında konuştu. Peki, Hikmet Öngider kimdir? Yılmaz Özdil'in bahsettiği Hikmet Öngider kim? İşte detaylar...

Hikmet Öngider

Hikmet Öngider kimdir?

Ünlü gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil, YouTube kanalında yayınladığı videosunda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Özdil, özellikle kabinedeki olası değişikliklere dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna Hikmet Öngider'in oturmasına kesin gözüyle bakıldığını belirtti.

Yılmaz Özdil'in bahsettiği Hikmet Öngider kim?

Özdil'in açıklamaları şu şekilde:

"Ankara kulislerinden edindiğim son dakika bilgilerien göre, Hikmet Öngider'in Milli Eğitim Bakanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mehmet Ali Topçu'nun enerji bakanı, Esma GülFistan'ın Aile bakanı, Tosun Mezgitlini'nde Tarım bakanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mehmet Şimşek koltuğunu koyuyor. Hakan Fidan'da Dış İşleri Bakanı olarak kalıyor. Fahrettin Koca'nın yerine Enes Solmaz Sağlık bakanı oluyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı birbirinden ayırlmıyor. Hüseyin Taştan Kültür Bakanı, Ayla Bilgiç Turizm bakanı oluyor. 

Şimdi haklı olarak diyeceksiniz ki bunlar kim? Ben de bilmiyorum. Vallahi bilmiyorum yani. Bilmiyorum ama Bakanın isimleri niye bu kadar merak ediliyor onu hakikaten çok merak ediyorum. Ya kim olduklarının bir önemi var mı kardeşim. Ulaştırma bakanımız mesela Osman bey değilde Hüseyin bey olsa ülke için farkeder mi sizin için değişen bir şey olur mu? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkanı istişare ediyorlar. Tayyip Erdoğan hazırladığı listeyi Tayyip Erdoğan onaylıyor. Tayyip Erdoğan'da resmi gazetede yayınlıyor. Ya bunun daha neyi merak ediliyor gerçekten çok merak ediyorum. BinAli bey mesela, Binali bey bin dedi bindi, in dedi indi. Ben iddia ediyorum. Kabine toplantısında herhangi bir bakana neşeli bir türkü oku dese okumazlar mı kardeşim. Bakan yapıyor göreve getiriyor teşekkür ediyorlar, kovuyor şükranlarımı sunarım diyorlar.

Süleyman Soylu'ya mesela seni Diyanet İşleri Başkanı yaptım diyorsa itiraz mı edecekti. Bakan olduklarını televizyondan altyazıyla öğreniyorlar. Bakanlıktan alındıklarını televizyondan altyazıyla öğreniyorlar abi. TRT'nin altyyazısıyla öğreniyorlar, A Haber'in son dakikası ile gidiyorlar." 

Yılmaz Özdil'in açıkladığı Hikmet Öngider ve diğer değindiği bakanlar aslında birer kurgusal var olmayan kişilerdir. Yılmaz Özdil, Kabine değişikliği konuşmasında mizah yapmıştır.