Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ordu Kültür Otağı’nda görme engelliler ve ailelerine yönelik bir etkinlik düzenledi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk ve AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş davete katılan misafirleri yalnız bırakmadı. Masaları tek tek gezen Güler tüm misafirlerle sohbet etti.

Programda, görme engellilerin okuma ve yazmasına yardımcı olmak amacı ile kullanılan Braille alfabesinin bulunduğu tablet ve bireylerin bağımsız hareketlerini sağlamak amacı ile kullanılan beyaz baston, Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm görme engellilere hediye edildi.

“Çalışmalara Devam Edeceğiz”

beyaz baston ara

Programda konuşan Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onları sosyal hayatın içerisine entegre etmek amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Ordu için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Güler, “Bugün bir arada olmamız için bu program bir vesile oldu. Bizlerin de bir dakika sonra ne olacağı belli değil, bu nedenle aynı geleceği paylaşabiliriz. Bütün tesislerimiz, bütün imkânlarımız sizlerin. Her zaman burayı kullanabilirsiniz. Engelli araçlarımız var, sizleri istediğiniz yere alıp götürebilirler.” dedi. Güler sözlerini” Sizler için yaptığımız plajlarımız ve parklarımız var. Cumhuriyet Mahallemizde dünyanın en iyi engelli plajı hangisiyse onu uygulamaya çalışıyoruz. Bundan sonra da Allah nasip ederse bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Melet ile Turnasuyu’nu birleştirerek sahile bisiklet yolu yapıyoruz. Sizler için de gezme yerleri olacak. Boztepe’de dağ kızağı yapıyoruz. Şartları oluşturarak ondan da istifade etmenizi sağlayacağız. Kısacası hayatı daha da güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizleri seviyoruz. Siz önerin beraber çalışmaları yapalım. Buradaki amacımız sizin hayatınızı güzelleştirmek, sizinle beraber mutlu bir Ordu’yu hep beraber oluşturmak” diyerek tamamladı.

Şanlıtürk'ten Hilmi Güler'e Tam Destek Şanlıtürk'ten Hilmi Güler'e Tam Destek

Editör: Merve Tepecik