2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala seçim adayları da tek tek açıklanmaya başladı. Seçime girecek olan partilerin aday adaylıkları süreci bitmişti. Şimdi ise tüm yerel halkta ve parti üyelerinde seçim heyecanı var. Partilerin seçim için adayları da teker teker belli olmaya başladı.

AK Parti, 2024 yerel seçimleri için adaylarını açıklamaya başladı. Bugün Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, Ordu dahil 11'i büyükşehir olmak üzere toplamda 26 ilin adayı belli oldu.

2024 Yerel Seçimleri için AK Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı netlik kazandı. AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş adayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olduğunu sosyal medyasından duyurdu. Altaş yaptığı açıklamada;  "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler seçilmiştir.

Görev yaptığı süre zarfında bir çok önemli projeye imza atan ve ilimizi Türkiye Yüzyılına hazırlayan kıymetli büyüğümüz Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler'in adaylığının ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Yüzyılın Ordu'sunu hep birlikte inşa edeceğiz. Rabbim muvaffak eylesin inşallah." dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'nin adayı, 2019 yerel seçimlerinde de bu görevi yürüten Mehmet Hilmi Güler oldu. Güler, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oyların yüzde 56'sını alarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

Atakan Öztürk

AK Parti’nin Ordu Büyükşehir Adayı Pazar Günü Belli Oluyor AK Parti’nin Ordu Büyükşehir Adayı Pazar Günü Belli Oluyor

Editör: Atakan Öztürk