Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti'yi temsil eden Kerim Em, bugün sürpriz bir şekilde istifa ettiğini açıkladı. İstifa gerekçesi olarak ise AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Dr. Mehmet Hilmi Güler'i göstermesini gösterdi. Em, Güler'e destek vermenin vicdanıyla ve onuruyla bağdaşmadığını ifade etti.

Em, istifasını sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Paylaşımda, 2019 yılından beri AK Parti saflarında ilçe ve partiye hizmet etmenin onurunu yaşadığını belirten Em, AK Parti Ordu İlçe Başkanı Fazlı Eren'e de teşekkürlerini sundu.

Em, istifasının gerekçesini ise şu şekilde açıkladı: "Bu güne kadar inanmadığım hiçbir oluşumun içerisinde yol almadım. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Mehmet Hilmi Güler'e destek vermeyi vicdanıma ve onuruma zul olarak görüyorum."

Em, paylaşımının sonunda, kendisine inanan tüm yol ve dava arkadaşlarından helallik isteyerek, "Büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Büyükşehir belediyesi meclis üyeliğinden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

ATAKAN ÖZTÜRK

Zekai Sana'nın Adaylığı Kesinleşti Zekai Sana'nın Adaylığı Kesinleşti

Editör: Atakan Öztürk