2023-2024 sezonunda 11 yıl sonra yeniden döndüğü Trendyol Süper Lig’de fikstür dezavantajını yaşayan ve Fenerbahçe’den sonra ligin ilk 5 haftasında Galatasaray ile de oynayan Yılport Samsunspor, rakibine 4-2 kaybetti. İlk yarıyı 3-0 geride kapatan Yılport Samsunspor’da ikinci yarıda üst üste gelen iki golle takım bir anda farklı bir kimlik ortaya koyarken, maçı Galatasaray 4-2 kazandı.

Hüseyin Eroğlu-1

Yılport Samsunspor teknik direktörü Hüseyin Eroğlu maçın ardından yaptığı açıklamada: “Galatasaray'ın golü erken bulması, bizim topumuzun direkten dönmesi oyunun akışını çok etkiledi. Gol beklentisi anlamında daha iyi durumda olmamıza rağmen ilk yarıda farklı geriye düştük. Dengeyi bozan ise, Galatasaray'ın yakaladığı pozisyonları gole çevirmesi, bizim ise kaçırmamız oldu. İkinci devre skoru 3-2 yaptık, beraberliği yakalayacak pozisyon bulduk. Yeni transferlerimizle önceki maçlara oranla daha akıcı, atakta daha iyi yön değiştiren ve pozisyona giren bir kimlik kazandık. Bu bizim ligdeki 4. maçımızdı. İç sahada Fenerbahçe ile oynadık, diğer 3 maçımız deplasmandaydı. Önümüzdeki hafta yine deplasmandayız.’’ Dedim

Galatasaray maçındaki skora rağmen sahadaki oyunun geleceke daha iyi noktalara geleceğini gösterdiğini söyleyen Hüseyin Eroğlu: ‘’Bu günkü skor ne olursa olsun, oyunumuz gelecekte çok daha iyi noktalara geleceğimizi gösterdi. Her takımı yenebilecek bir kimlik kazanıyoruz. Taraftarlarımızın bu takıma desteğini sürdürmesini rica ediyorum. Yalnız iyi oyunla değil güzel skorlarla onları mutlu edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ