Kore Gazisi İçin Askeri Tören

27 Mayıs 2014 Salı 14:39
Bu haber 76761 kez okundu

Iğdır’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kore Gazisi Haydar Güzelkaya için askeri tören düzenlendi.Geçtiğimiz gün Aralık ilçesindeki evinde kalp krizi geçiren Kore Gazisi Haydar Güzelkaya (86), kaldırıldığı Iğdır Devlet...

Kore Gazisi İçin Askeri Tören

Iğdır’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kore Gazisi Haydar Güzelkaya için askeri tören düzenlendi.
Geçtiğimiz gün Aralık ilçesindeki evinde kalp krizi geçiren Kore Gazisi Haydar Güzelkaya (86), kaldırıldığı Iğdır Devlet Hastanesi’nde bugün sabah saat 06.00 sıralarında hayatını kaybetti. Kore Gazisi Güzelkaya için Iğdır Devlet Hastanesi önünde askeri tören düzenlendi. Güzelkaya’nın Türk bayrağına sarılı cenazesi, burada askerler tarafından omuzlara alınarak cenaze arabasına bindirilerek Aralık ilçesinde götürüldü.
Buradaki törene; ailesi ve yakınları ile Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Ali Kalyoncu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Erdem Yılmaz, sivil toplum örgütü temsilcileri, askerler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Aralık ilçesine götürülen Güzelkaya’nın cenazesinin yarın toprağa verileceği belirtildi. Kore Gazisi Güzelkaya’nın 1951 yılında 1. kafile ile Kore Savaşı'na katıldığı ve 3’ü kız 6 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x