2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig 1.Grup'ta ligi dördüncü sırada tamamlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile beşinci sırada tamamlayan İnegöl Kafkas Spor Kulübü, Play-Off 1.Tur maçında karşı karşıya gelecek. Tek maçlı eleminasyon sistemi ile oynanacak olan maç öncesinde iki takımın da tur şansı 90 dakikada eşitlik halinde uzatmalarda ya da penaltılarda belli olacak. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İnegöl Kafkas Spor Kulübü bu sezon üç kez karşı karşıya geldi.

Sezonun ilk yarısında oynanan maçta Yeni Ordu Stadyumu'nda iki takım karşı karşıya gelirken 10.haftada oynanan maçta 52 Orduspor Futbol Kulübü, Bursa ekibi İnegöl Kafkas Spor Kulübü'nü 3-1 yenmişti. İnegöl Kafkas Spor Kulübü, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile kendi sahasında oynadığı maçı ise 1-0 yenmişti. İki takım arasında oynanan maçta 52 Orduspor Futbol Kulübü üç gol atarken, bu süreçte İnegöl Kafkas Spor Kulübü ise iki maçta iki gol attı.

52 Orduspor Futbol Kulübü ile İnegöl Kafkas Spor Kulübü arasında oynanan iki maçta gol sevinci yaşayan futbolcular ise Ordu ekibinde Ahmet Baha Bilgin, Yusuf Mert Tunç ve İrfan Başaran olurken Bursa ekibinde ise Semih Akyıldız ve Ekrem Kayıbal golleri attı.