Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü’nün katılımıyla İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vargeloğlu, eğitim öğretim çalışmaları, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi alarak yapılması gereken çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Projeler Konuşuldu

Toplantıda eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Bakanlık tarafından tüm öğrencilere yönelik uygulamaya koyulan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Toplantı2

Eğitim Yatırımları Değerlendirildi

Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM) faaliyetleri, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Fatih Vargeloğlu TÜBİTAK, TEKNOFEST ile diğer proje ve yarışmaların başvuruları, Bölge ve Türkiye Finalleri'nde yapılacak çalışmalar ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürleri’nden bilgi aldı. Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilere verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarının son durumları değerlendirildi.

Toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Vargeloğlu, toplantıya katılımlarından ve Eğitim Kenti Ordu'da yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Bir Araya Geldi İlçe Millî Eğitim Müdürleri Bir Araya Geldi