Ordu 2.Amatör Lig'de bu sezon yer alan 15 takım içerisinde yeni kurulan takımlardan birisi olarak dikkat çeken İlküvez Spor Kulübü, yeni sezon öncesinde antrenmanlarını sürdürüyor. Ordu'nun Çaybaşı İlçesi'nin bir takımı olarak kurulan ve bu sezon ilk kez A takım faaliyetleri kapsamında liglerde yer alacak olan İlküvez Spor Kulübü'nde hazırlıklar sürüyor. İlküvez Spor Kulübü'nde bu sezon hazırlıkları yaklaşık 20 futbolcuyla sürerken, takım ise kulüp tarihindeki ilk sezonunu galibiyetle açmak istiyor.

Külübün kuruluş aşamasında İlküvez Mahalle muhtarı Yaşar Güleç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında  “İlküvez Spor Kulübü hayırlı olsun. İlküvez Spor Kulübü 'nü mahallemize kazandıran genç kardeşlerimiz ile istişare ettik. Bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığımız genç kardeşlerimize destek olmalıyız. Kulübün kurulmasında maddi desteğe ihtiyaç vardır. İlküvez’teki esnaflarımız, iş adamlarımız ve halkımızdan destek bekliyoruz. Mahallemiz adına yapılacak her türlü sportif faaliyetler de yanlarında olacağımı ifade ederek 1 aylık muhtarlık maaşımı İlküvez Spor kulübü'ne bağışlıyorum. Gelecek sezon Ordu 2. Amatör Ligi’ne katılmak için çalışmalara başlayan İlküvez Sporlu gençlerimizi tebrik eder, başarılar dilerim.” demişti.

İlküvez Spor Kulübü bu sezon Ordu 2.Amatör Lig'de B Grubu'nda Çaybaşı Belediyespor, Dolunayspor, Oney 52 Spor, Ünye Futbol Kulübü, Fevzi Çakmak Gençlerbirliği, Fatsaspor ve Kabataş Gençlikspor ile birlikte mücadele edecek.

Editör: Samet Karadağ