Iniesta öldü mü? Iniesta yaşıyor mu şimdi ne yapıyor? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Andres Iniesta Kimdir

Andrés Iniesta Luján, 11 Mayıs 1984 doğumlu İspanyol millî futbolcudur. Orta saha bölgesinde oynamaktadır. Kendisi şu anda:

  • Dünyanın en iyi orta saha oyuncularından biri olarak kabul edilir. Dengesi, top kontrolü ve yakın alanlardaki çevikliği ile top üzerindeki becerisi, soğukkanlılığı ve yeteneğiyle ödüldürülmüştür.
  • Kariyerinin büyük bölümünü FC Barcelona'da geçirmiştir. 2002 yılında La Masia altyapısından A takıma yükselen Iniesta, 2018 yılına kadar Barcelona forması giymiş ve kulüp tarihinde sayısız başarıya imza atmıştır.
  • 2018 yılında Japonya'nın Vissel Kobe takımına transfer olmuştur. Halen bu takımda 8 numaralı forma ile mücadele etmektedir.
  • İspanya millî takımıyla birlikte Dünya Kupası (2010) ve Avrupa Futbol Şampiyonası (2012) olmak üzere iki büyük şampiyonluk yaşamıştır. Millî takım formasıyla toplam 39 gole imza atmıştır.

Kısacası, Andrés Iniesta İspanyol futbol tarihinin en önemli isimlerinden biridir. Onun oyun zekası, tekniği ve soğukkanlılığı onu efsane seviyesine çıkarmıştır. Hala aktif olarak futbol oynamaya devam eden Iniesta, futbolseverler tarafından hala büyük bir hayranlıkla takip edilmektedir.

Iniesta Öldü Mü

Hayır, Andrés Iniesta ölmedi. 11 Mayıs 1984 doğumlu olan Iniesta, şu anda 39 yaşındadır ve hala aktif olarak futbol oynamaktadır. 2023-2024 sezonunda Japonya'nın Vissel Kobe takımında forma giymektedir.

Son olarak 22 Ocak 2024 tarihi itibariyle Iniesta'nın herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.

Editör: Deniz İnal