Instagram, kullanıcılar için Hikaye bölümüne yeni çıkartmalar ekleyerek sosyal medya deneyimini daha da zenginleştirdi.

Instagram Hikayeler için yeni çıkartmalar

Yeni çıkartmalar arasında kullanıcıların ortak bir müzik listesi oluşturmasını sağlayan bir çıkartma, geçmiş anıları klasik fotoğraf çerçevesi şeklinde paylaşmayı mümkün kılan bir çıkartma, gizli fotoğraf paylaşımına olanak tanıyan ve paylaşılan fotoğrafı sadece ilgili kişiye mesaj atıldığında görülebilen bir çıkartma, ve son olarak kamera rulosundan seçilen video veya fotoğrafların özel bir çıkartmaya dönüştürülerek Hikayelere veya Reels’e eklenmesini sağlayan bir çıkartma bulunuyor.

Instagram ayrıca algoritmasında da önemli bir değişiklik yaptı. Yeni algoritma, sıklıkla başkalarının içeriklerini paylaşan kullanıcılar yerine orijinal içerik üreten kullanıcıları öne çıkarıyor. Bu değişiklik, özellikle küçük hesapların daha fazla görünürlük kazanmasını amaçlıyor ve şimdilik sadece Reels bölümü için geçerli. Orijinal içerik üretmeyip sürekli başkalarının içeriklerini paylaşan kullanıcılara algoritma bazında cezalar uygulanacak.

Instagram Hikayelerini Etkili Kullanma Yöntemleri

Instagram Hikayeler, markaların ve bireylerin takipçileriyle etkileşimde bulunmaları için mükemmel bir araçtır. Etkili bir kullanım için, görsel ve metin içeriklerin dikkat çekici olması önemlidir. İlk olarak, canlı renkler kullanarak ve çekici başlıklar ekleyerek görsellerinizi öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca, hikayelerinize anketler, soru kutuları gibi etkileşimli çıkartmalar ekleyerek takipçilerinizin içeriğinizle etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle yeni tanıtılan müzik ve fotoğraf çerçevesi çıkartmalarını kullanarak daha kişisel ve eğlenceli hikayeler oluşturabilirsiniz. Son olarak, hikaye sıralamanızı planlayarak, izleyicilerinizi bir sonraki hikayenizi merakla beklemelerini sağlayacak şekilde bir kurgu oluşturun. Bu stratejiler, hikayelerinizin daha geniş bir kitleye ulaşmasına ve daha yüksek etkileşim almasına yardımcı olacaktır.