İpekyol reklaminda kim oynuyor? Ipekyol reklamındaki kadın kim? Detayları okuyacağınız haberimizde..

İpekyol Reklamında Kim Oynuyor

Yasemin Özilhan, Ipekyol'un 2023 İlkbahar/Yaz kampanyası olan "Yaz İçine Sığmaz"ın reklam filminde başrol oynayarak tatile hazırlanan bir Ipekyol kadınının bavul hazırlık hikayesini ve stil kombinlerini göz alıcı bir performansla sergiliyor. Bu işbirliği hakkındaki duygularını ise "Ipekyol ile uzun zamandır keyifli bir yol arkadaşlığımız var. Markanın yüzü olarak ilk reklam filminde yer almış olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok sevdiğimiz bir iş oldu, umarım sizler de beğenirsiniz." şeklinde özetliyor. Yönetmenliğini Koray Birand'ın üstlendiği bu reklam filmi, Özilhan'ın ve markanın uzun süredir devam eden işbirliğinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

İpekyol Reklamındaki Kadın Kim

Yasemin Ergene, 22 Ocak 1985 tarihinde Almanya'nın Hamburg şehrinde doğdu. Türk aktris, model, dizi ve sinema oyuncusu olarak kariyerine adım attı. İlk olarak 2002'de "Koçum Benim" ve 2004'te "Ah Be İstanbul" adlı dizilerde rol aldı. Sinema deneyimini ise 2004 yılında vizyona giren "Vizontele Tuuba" filmi ile yaşadı. "Çocuğun Var Derdin Var" dizisinin çekimlerinden sonra oyunculuğa ara verip diksiyon eğitimi aldı.

2005 yılında yayınlanmaya başlanan "Aşk Oyunu" adlı TV dizisinde Ekin Serbest karakterini canlandırarak popülerlik kazandı. Bu dizide Keremcem ile birlikte başrolde yer aldı ve kısa sürede ülkenin en popüler genç oyuncularından biri haline geldi. Ayrıca Ecobella, Migros gibi markaların reklam filmlerinde de yer aldı.

2006-2010 yılları arasında "Doktorlar" dizisinde Ela Altındağ karakterini canlandırdı. Dizinin sona ermesinin ardından oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Bu kararda kocası işadamı İzzet Özilhan'ın etkisi olduğu düşünülürken, Ergene üniversite eğitimi almak için mesleki kariyerini sonlandırdığını belirtti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olan Yasemin Ergene, 16 Temmuz 2011 tarihinde işadamı İzzet Özilhan ile evlendi. Emine (2012 doğumlu) ve Ela (2013 doğumlu) adında iki kızı vardır.