2023-2024 sezonunda 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde 10 numaralı forma ile geçen sezon finalde kaybettiği şampiyonluğu yaşamak için takımda kalan ve kaptanlık pazubandını koluna katan İrfan Başaran, devre arasında kadro dışı bırakıldı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ordu'yu çok sevdiği için kadro dışı konusunda fazla açıklama yapmayacağını belirten İrfan Başaran konusunda resmi açıklama ise 52 Orduspor Futbol Kulübü'nden geldi.

irfan başarann

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu sezon oynadığı maçlarda 3 gol atan İrfan Başaran, takımının tüm maçlarında forma giyerken 52 Orduspor Futbol Kulübü'nden İrfan Başaran konusunda net açıklamalar geldi. Ordu ekibi ''Kulübümüz futbolcularından İrfan Başaran, kulübümüze mutsuz olduğunu, takımdan ayrılmak istediğini iletmiştir. Kulübümüz yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, futbolcunun isteği doğrultusunda, kendisine takım bulması için süre vermiştir. Kamuoyuna duyurulur.'' açıklamalarını yaptı.

34 yaşındaki tecrübeli futbolcu İrfan Başaran ise kulübün açıklamalar öncesinde ise ''52 Orduspor Futbol Kulübü'nde az önce kadro dışı kaldığımı öğrendim. Şehri çok sevdiğim için daha fazla açıklama yapmak istemiyorum'' paylaşımını yapmıştı.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ