Kariyerinde Orduspor formasıyla 1.Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan ve takımın 26 yıl sonra Süper Lig'e çıkmasında büyük katkı sağlayan İrfan Başaran, yıllar sonra Ordu'ya 2022-2023 sezonunun devre arasında 52 Orduspor Futbol Kulübü formasıyla dönmüştü. İrfan Başaran ilk geldiği sezon takımın Play-Off Final oynamasında büyük rol oynarken, yeni sezonda da takımda kalmış ve takımın 10 numaralı formasını sırtına geçirmişti. İrfan Başaran bu süreçte geçen sezonun ilk yarısında takımın en golcüsü olurken sezonun ikinci yarısının ilk antrenmanı öncesinde ise kadro dışı kaldığı kararının tebliğ edilmesi sonrasında sancılı bir süreç geçirerek takımdan ayrılmıştı.

irfan nevzat

Tecrübeli orta saha oyuncusu Başaran, geçen sezonun ilk yarısında 52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile ligde 14 maça çıkarken 3 kez gol sevinci yaşamıştı. Devre arasında herhangi bir takımla anlaşamayan ve daha sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü ile sözleşmesini fesih eden Başaran, yeni sezonda 3.Lig'de zirveye oynayacak bir takımın formasını sırtına geçirebilir. Kariyerinde Süper Lig'de 14 maçta 1 gol, 1.Lig'de 173 maçta 23 gol, 2.Lig'de 115 maçta 15 gol ve 3.Lig'de 58 maçta 6 gol atmıştı.

İrfan Başaran-3

Tecrübeli 10 numaranın 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde kadro dışı kalmasının yankıları uzun süre devam etmişti. Ordu ekibinde Başkan Şükrü Bodur’un ‘İrfan Başaran sıkıntılar yaşasa da görmezden geldik, sezon öncesinde onun üzerine takım kurduk, paramı alamamış tesisleri mi beğenmemiş?’ açıklamalarına İrfan Başaran tepki göstermişti. İrfan Başaran sosyal medyada yaptığı açıklamada “Burada yapılan yanlışlardan dolayı ayrılmak istedim. Şükrü başkanım Allah razı olsun bana sahip çıktın, sayende 16 senedir futboldan para kazaniyorum. Talihsiz açıklamalar yapsanız da size saygım çok başkanım. Benim futbol hayatımın bir önemi yok ama sizi kandırıyorlar, gerçekleri görün artık” demişti.
 

Editör: Samet Karadağ