Ordu'yu üç sezondur 3.Lig'de temsil eden Orduspor 1967 A.Ş.'de geçen sezon başkan olan Orduspor 1967 A.Ş. İsa Akçay kendi hesabından açıklama yaptı. Orduspor 1967 A.Ş.'de geçen sezona şampiyonluk amacıyla başlayan İsa Akçay, ligin ikinci yarısında da bu iddiasını tazelerken takım sezonu Play-Off potasının dışında tamamladı. Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı İsa Akçay, Şükrü Bodur'un 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne yeniden başkan olması ve taraftarların birleşme konusundaki istekleri sonrasında açıklama yaptı.

İsa Akçay

Orduspor 1967 A.Ş. Başkanı İsa Akçay ''Ordu'da doğan, Ordu'da doyan, bu güzel kenti her şeyiyle iliklerine kadar hisseden biri olarak evlatlık vazifesiyle'' diyerek başladığı açıklamasında ilginç açıklamalar yaparken Orduspor'un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı sezon sonrasında kan kaybettiğini belirtti ve ''Gövdemizi taşın altına koyarak değerlerimize aidiyetimizi en üst düzeyde gösterdik. Paramızın çokluğundan değil, sevdamızın büyüklüğünden buradayız. Süper Lig şampiyonluğunu kazandığımız sezon sonrası her geçen yıl kan kaybettik. Futbolda umutların yitirildiği bir süreçte görev almayı ise sorumluluk bildik. Mor- Beyaz renklere gönül veren tüm taraftarlarımızın tek bir takımın parçası olma arzularına yürekten katılıyoruz. Kamuoyunun taleplerini duyduk birleşme çağrılarına samimiyetle yanıt veriyoruz. Ancak bu "Birleşme" makul çerçevelerde olumlu sonuçlanabilir. Başkan olmanın icabı, büyük emanete sahip çıkmak ve haklarını korumaktır. Yani Orduspor markası kimsenin tapulu malı değildir .Bu noktada samimiyetten ve akıldan uzak, adil olmayan hiçbir hamleye izin vermeden Ordu'nun, Orduspor'umuzun geleceği için ortak bir paydada buluşabilmemiz lazım. Öyle ki Ordu futbolundaki sorun artık kişisel zevk yapmanın ya da ego tatmin etmenin çok ötesine geçmiştir. Yani "Birleşme" söylemlerinin algıdan ibaret olduğu bir süreci tekrar etmek istemiyoruz. Amaç geçtiğimiz sezonda  olduğu gibi bizi oyalamak sonra da masadan kalkmaksa elbette ki buna müsaade etmeyeceğiz.'' dedi.

İsa Akçay-2

Birleşme gündeminin karar bağlanması gerektiğini ve ona göre hamleler yapacaklarını söyleyen İsa Akçay ''Kulübümüz yeni bir tesis yapılanması için harekete geçti. Camiamızın hakkettiği çalışma ortamına kavuşması adına sözleşmemizi yaptık. Kaybedecek vaktimiz yok. Bu ciddi maliyetin altına girmeden önce "Birleşme" gündeminin karara bağlanması gerekiyor. Yeniden 52 Orduspor Futbol Kulübü başkanlığına aday olan Şükrü Bodur'a da hayırlı olsun dileyerek tüm kamuoyuna belirtmek isterim ki; sadece belediye başkanlarına top atılarak ya da şehrin valisinin işe müdahil olması sağlanarak kurmaca bir düzenin içine sistem inşa edilmez. Birleşme önce samimiyet ve iyi niyet ile sonra tüm şehrin iradesiyle olur. Birleşmenin yükünü çekecek kişi ise bana temiz takımı altın tepside sunun diyen isim değil, UEFA Kupası'nda ülkemizi temsil eden, Ordu'muzun marka değeri asıl Orduspor'u  diriltecek, bu şehre şampiyonluk sevinci yaşatacak emeği verecek, mücadele edecek zaman harcayacak, Orduspor'u her işinin önüne koyacak isim olmalıdır.'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ