2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, Gürcistan galibiyetinin ardından Portekiz'e mağlup olurken kaptan Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun ile İsmail Yüksek, basın toplantısı düzenledi. Barsinghausen'deki kamp merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtlamak için kamera karşısına geçen üç futbolcunun açıklamaları Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde de yer aldı. Sakatlığından dolayı Gürcistan maçında forma giyemeyen ve Portekiz mücadelesinde ikinci yarıda oyuna dahil olan İsmail Yüksek, fizik olarak kendisini iyi hissettiğini belirtti.

Türkiye-34

Sakatlığı nedeniyle uzun süre forma giyemediğini hatırlatan İsmail Yüksek, "Zor bir sakatlık atlattım, 60 gündür sahaya adımımı atmıyorum ama hocamızla maçtan önce ve geçen hafta konuştuğumuzda hocamız da beni yavaş yavaş sahaya atmak istediğini belirtti. Fizik olarak kendimi iyi hissediyorum, yavaş yavaş oynamaya başlayacağımı düşünüyorum, tabii ki son karar hocamızın. Buna saygı duymamız gerekiyor. Gruptan çıkma şansımız devam ediyor, çok umutluyuz ve kendimize güveniyoruz. Bunu Çekya maçında sahadaki mücadeleyle göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

İsmail Yüksek, Fenerbahçe'de sakatlandığı an ile ilgili gelen soruya "İlk aklıma gelen şey Avrupa Şampiyonası'nı kaçırabileceğimdi zaten. Ama sağ olsun millî takım hocamızın beni araması, Hamit ağabeyin beni araması ve hissettirdikleri destek, buraya gelmemde güç verdi. Daha çok tempo, daha çok çalışma gücü verdi, bugün çok şükür buradayım. Çok mutlu ve gururluyum. Aileme, Fenerbahçe'deki arkadaşlarıma ve bu sakatlığı atlatmamda doktorlarımıza çok teşekkür ederim. En başından bu yana bana destek verdiler. Kendimi iyi hissediyorum, ayağımı da iyi hissediyorum. Umarım böyle iyi gider." dedi.

Editör: Samet Karadağ