2023-2024 sezonunda TFF 2.Lig'de mücadele eden ve son olarak 1461 Trabzon Futbol Kulübü'ne sahasında 2-1 yenilerek 3.Lige düşen Bursaspor'un küme düşmesi haberi ülke sınırlarını da aştı. Türkiye'nin beşinci şampiyonu olan ve 2009-2010 sezonunda yaşadığı şampiyonluğun ardından tekrar aynı başarıları yakalayamayarak arka arkaya küme düşen Bursaspor, 2.Lig'den 3.Lige düştü. Bursaspor'un küme düşmesi Türkiye'de birçok gazetede geniş yer alırken İspanya'da yayın yapan Sport gazetesi de bu küme düşmeye geniş yer verdi.

Dwd

Bursaspor'un 2.Lig'den 3.Lige düşmesini tam sayfadan veren İspanyol Sport Gazetesi “Bursaspor’un gerçek dramı” başlığında verilen haberde, “Türk kulübünün şu anda 1,5 milyar TL borcu var” dendi. Kötü yönetimleri es geçmeyen Sport, “Kötü yönetimler trafik bir duruma yol açtı” ifadelerini kullandı. Bursaspor ile ilgili haberde eski başkan İbrahim Yazıcı’dan sonra gelen tüm başkan ve yöneticileri adeta topa tutan Sport gazetesi, Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United ile oynadığı bir fotoğrafı kullandı.

Türkiye'de Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan sonra şampiyon olan beşinci takım olarak tarihe geçen Bursaspor ile ilgili İspanya'da manşetleri süsleyen gazetede “Kötü yönetimler trajik bir duruma yok açtı” ifadesine de dikkatlerden kaçmadı.