İstanbul Çekmeköy'de, 31 Mart 2024 seçimlerinin sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Seçim sonuçları, ilçenin gelecekteki yönetim şeklini ve politikalarını doğrudan etkileyecek. Bu nedenle, seçim sonuçları hem Çekmeköy halkı hem de siyasi partiler için büyük bir önem taşımaktadır. Oy sayım işlemlerinin tamamlanması ve resmi sonuçların Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanması, ilçede yaşayan vatandaşlar ve siyasi aktörler tarafından dikkatle takip ediliyor. Bu süreç, demokrasinin temel taşlarından biri olan seçimlerin şeffaflık ve adalet içinde gerçekleştirilmesinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Sonuçların ilçenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak şekilde olumlu yönde olması, Çekmeköy halkının ortak beklentisi durumunda.

İstanbul Çekmeköy Seçim Sonuçları 2024 Canlı Takip

Oyların Sayım Sırası: 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde, büyükşehirlerde sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılmaktadır. Diğer illerde ise belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulaları sırayla sayılmaktadır.

14-mayis-secimleri-yayin-yasagi-kalkti

Partilerin Oy Pusulasındaki Yerleri: Seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlenmiştir. Bu kura ile belirlenen sıralama, seçmenlerin oylarını kullanırken göz önünde bulunduracağı önemli bir detaydır. Millet Partisi 26, MHP 31, HÜDAPAR 20 gibi sıralamalarla partiler oy pusulasında yer almıştır.

Çekmeköy Seçimleri ve Önemi: İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde gerçekleştirilen yerel seçimler, ilçenin yönetim biçimini belirleyecek olması açısından büyük önem taşımaktadır. Seçmenler, ilçelerinin gelecek dört yılını şekillendirecek belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri ve muhtarları belirlemek üzere oylarını kullanmaktadır.

Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesinin yanı sıra siyasi partilerin yereldeki güç dengelerini de ortaya koyması açısından dikkatle takip edilmektedir. Seçim sonuçları, ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine doğrudan etki edeceği için Çekmeköy halkı tarafından yakından izlenmektedir.

Orhan Cerkez

CHP Çekmeköy Adayı Orhan Çerkez kimdir?

Orhan Çerkez'in Hayatı ve Kariyeri: 1962 yılında Ardahan'da doğan Orhan Çerkez, uzun yıllardır İstanbul Çekmeköy'de yaşamaktadır. Çekmeköy'ün geçmişten günümüze yaşadığı değişimleri yakından gözlemleyen ve ilçenin sorunlarına vakıf olan Çerkez, toplumsal dayanışma ruhunu güçlendirmeye ve yaratıcı çözümler üretmeye yönelik çalışmalarıyla tanınmaktadır. Eşi, ilçedeki öğretmen eksikliğine dikkat çekmek amacıyla okullarda gönüllü öğretmenlik yapmıştır.

Eğitim ve Mesleki Deneyimi: Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlayan Çerkez, daha sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Şehircilik Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır. 1985 yılında Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde devlet memuru olarak göreve başlayan Çerkez, 2009 yılına kadar bu birimde sorumlu amir olarak hizmet vermiştir. Ardından Ataşehir Belediyesi'nde İdari İşler Amiri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü olarak görev almış, 2016 yılından itibaren ise Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Çalışmaları: Belediyecilik alanındaki tecrübelerinin yanı sıra Orhan Çerkez, kamu yararını gözeten vakıflar, federasyonlar, sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de aktif roller üstlenmiştir. Toplumsal fayda odaklı çalışmalarıyla tanınan Çerkez, CHP'nin İstanbul Çekmeköy'de belediye başkan adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde seçmenlerin karşısına çıkmıştır.

Orhan Çerkez'in adaylığı, Çekmeköy'ün geleceğine yönelik vizyonunu ve bu ilçenin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirme hedefini taşıyor. Tecrübeli bir belediyecilik geçmişi ve sivil toplum çalışmalarıyla dikkat çeken Çerkez, seçim sürecinde ilçe sakinlerinin destek ve ilgisini kazanmayı amaçlıyor.

Editör: Samet Varol