Bağcılar Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi’ne Kavuşuyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 21:34
Bu haber 77257 kez okundu

Bağcılar Belediyesi, vatandaşları depreme karşı bilinçlendirmek için ‘Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi’ni hayata geçirecek.Geçtiğimiz hafta Çanakkale Saros Körfezi’nde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem ile...

Bağcılar Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi’ne Kavuşuyor

Bağcılar Belediyesi, vatandaşları depreme karşı bilinçlendirmek için ‘Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi’ni hayata geçirecek.
Geçtiğimiz hafta Çanakkale Saros Körfezi’nde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem ile harekete geçen Bağcılar Belediyesi, Mahmutbey'de Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi inşa ediyor. 13 bin 250 metrekarelik bir alana sahip olan merkez depreme karşı bilinçlendirme amacıyla kurulacak. Deprem simülatöründeki odalarda yapılacak tatbikatta, deprem anında neler yapılacağı tatbiki olarak gösterilecek. Projede trafik eğitim parkı, trafik eğitim binası, deprem parkuru, similatörlü deprem odası, küçük odalar halinde eğitim amaçlı kullanılacak hastane, okul ve tren istasyonu bulunacak. Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere trafikle ilgili bilgi verilecek, ulaşım araçlarında nasıl davranmaları ve nasıl oturmaları gerektiği anlatılacak. Yine eğitim odasındaki boyama aktivitelerinde de trafik ışıkları tanıtılacak. Öğrenciler, eğitim odasında otomobilleri tanıyarak direksiyon başında ne yapmaları gerektiğini tatbiki olarak öğrenecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x