52 Orduspor Futbol Kulübü sezonun ikinci yarısında ilk beş maçında aldığı beş mağlubiyetle hem morallenmiş hem de ligde liderlik konusunda kalan haftalar öncesinde umudunu korumaya devam etmişti ancak tüm planlar İzmir'de bozuldu. 52 Orduspor Futbol Kulübü beş maç üst üste kazanarak gittiği İzmir deplasmanında Aliağa Futbol A.Ş. maçında 1-0 öne geçmiş ve bu süreçte uzatma anlarında yediği golle mağlup olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde maç sonunda Başkan Şükrü Bodur'un mağlubiyetin tek sorumlusu olarak kenar yönetimini suçlaması ile Ahmet Yıldırım'ın da istifa kararı aldığı öğrenildi.

Ahmet Yıldırımm

Bu sezon Yavuz İncedal'ın ligin 6.haftasında takımdan gönderilmesi sonrasında göreve getirilen ve ilk yarıdaki istikrarsız performansına rağmen sezonun ikinci yarısında da yola devam edilen Ahmet Yuıldırım, Aliağa Futbol A.Ş. maçında ilk oyuncu değişikliği 76.dakikada yapmıştı. Maçı 1-0 önde götüren 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Sinan Akaydin'ın yerine Yusuf Atasoy oyuna girerken maçın 82.dakikasında Nevzat Bilen ile Oğuzhan Öztürk'ün yerine Ali Kemal Başaran ve Sergen İlhan girmişti. Yıldırım maçtaki son hamlesini ise Mustafa Yılmaz'ı çıkartarak Ahmet Baha Bilgin'i oyuna alarak yapmış ve defansif hamlelerini oyuna dahil etmişti.

ahmet yıldırım-1

Karşılaşmada dört oyuncu değişikliği yapan ve bu hamlelerden verim alamayan takım maç içinde performans olarak iyice gerilerken maçın 90.dakikasına 1-0 önde girdiği maçı 2-1 kaybetmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde takımın başında olduğu maçlarda bazı oyuncu değişiklikleri anlaşılmayan Ahmet Yıldırım'ın bu maçta ise yaptığı bu hamleler takımdaki son maçı olarak kayıtlara geçti. 

Editör: Samet Karadağ