Ordu'da yetiştirdiği sporcularla birlikte genç sporcuların gelişmesi ve madalya almasında öncü olan Kick Boks Ordu İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Savaş Özcan bir anda Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'ndaki görevinden alınarak Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye İtfaiyesi Grup Amirliği'ne görevlendirilmişti. Bu olayın ise yankıları sürerken, sporcular ve aileleri haftanın ilk mesai gününde Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne giderek alınan karara tepki gösterdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yapılan atama ile ilgili açıklama yapmamasını eleştiren ve bu süreçte antrenmanların durduğu Kick Boks'ta sporcular ve aileleri cevap istiyor. Savaş Özcan'ın sporcuları ve öğrenciler Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne gitti. Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Zabit Yön ile şiddetli bir konuşma gerçekleştiren veliler istedikleri cevabı alamadı.

Haziran ayında düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda madalya alarak Ordu'ya gelen Yaşar Efe Akçay'ın da antrenörü olan Kick Boks Ordu İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Savaş Özcan yaptığı açıklamada ''Kıymetli velilerimiz, değerli sporcularımız; bu zaman kadar yapmış olduğumuz Kick Boks antrenmanlarımız çalışmakta olduğum Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'ndan, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye İtfaiyesi Grup Amirliğine görevlendirildiğimden dolayı antrenmanlarımız durdurulmuştur.'' demişti.

Editör: Samet Karadağ