İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu Fatsa Cumhuriyert Meydanı'nda halka seslendi. 

Dervişoğlu, “Fatsa’nın taşına, toprağına, deresine, suyuna, ormanına kurban olduğum memleketim” diyerek, Fatsa’nın kendisi için sadece bir seçim bölgesi olmadığını, aynı zamanda bir başlangıç noktası olduğunu ifade etti. Kendisini halkın iradesine teslim ettiğini belirten Dervişoğlu, Fatsa’da yakılan birlik ve beraberlik kıvılcımının tüm Türkiye’ye yayılacağını söyledi.

Meydanda toplanan kalabalığa seslenen Dervişoğlu, “Bu meydanda herkesin farklı düşüncelerden gelmiş insanlar olduğunu biliyorum. Biz eğer Fatsa’yı birleştirebilirsek adınız gibi emin olun Türkiye’yi de birleştiririz” diyerek

Fatsa Cumhuriyet Meydanında halka hitap eden İYİ Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz, "Aslan Camisi'nden tutun da şehir merkezimizdeki bütün mahalleleri gezip dolaşmak suretiyle meramımızı sizlerle olan gönül bağımızı perçinlemek için üzerimize düşeni yaptık. Çıkarken de hep şunu söylemiştik. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Mücadele edeceğiz. Gayret göstereceğiz.

Netice bizden değil. Netice önce sizden sonra Allah'tan demiştik. Nihayetinde kararlar açıklandı. Yüzde 37 seçmenin yarısı. 167 bin oy vermek suretiyle esasen şu anda mevcut Büyükşehir Belediyesine karşı olabilecek en büyük tepkiyi Ordu gösterdi ama sonuç alamadık. Sonuç bizden demedik zaten. Sonuç Allah'tan dedik. Sinemize çektik.Hemen seçimin ertesi günü 19 ilçemizin tamamını gezip dolaşmak suretiyle sizlere şükranlarımızı, teşekkürlerimizi arz ettik." ifadelerini kullandı.