CHP İzmir İl Örgütü tarafından düzenlenen kongrede, 412 delegenin oyunu alan Aslanoğlu, yeni başkan mı seçildi? sorusu merak ediliyor. İşte merak edilen İzmir CHP il başkanı kim oldu? Şenol Aslanoğlu kimdir nerelidir? sorularının yanıtları haberimizde...

İzmir CHP il başkanı kim oldu?

CHP İzmir İl Örgütü, bugün büyük bir katılımla gerçekleşen genel kurulda yeni başkanını seçti. Kongrede toplam 412 delege oy kullanırken, Aslanoğlu, bu oyların çoğunluğunu alarak zafer kazandı ve rakibi Şakir Başak'ı geride bıraktı. Şakir Başak ise 138 oy aldı.

Seçim zaferinin ardından kürsüye çıkan Şenol Aslanoğlu, seçim konuşması yaparak şunları söyledi: "Değerli yol arkadaşlarım, bu sonuçlar CHP'nin demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha gösteriyor. CHP'nin hiçbir kongresinin kaybedeni olmaz. Her zaman olduğu gibi kongreler, CHP'yi daha da güçlendirerek çıkar. Bu zaferin ardından önümüzdeki günlerde el ele, omuz omuza sahalarda olacağız. 30 ilçenin her birinde ve Büyükşehir'de CHP bayrağını daha da yükseklere taşıyacağız. Kongreyi düzenleyen ve bu süreci başarıyla yöneten 30 ilçe başkanımıza da büyük bir teşekkür borçluyuz. İyi ki varsınız, iyi ki yoldaşlarımızsınız."

Şenol Aslanoğlu kimdir nerelidir?

Şenol Aslanoğlu, 1976 yılında doğmuştur ve aslen İzmir Balçova'dır. İlkokuldan liseye kadar eğitimini Balçova Orhangazi İlkokulu, Balçova Lisesi Ortaokulu ve İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır.

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde almıştır. Siyasi kariyerine İzmir Ticaret Odası Meclis üyeliği ile başlamıştır ve ayrıca İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.Duygu Aslanoğlu ile evlidir ve biri kız biri erkek iki çocuğu bulunmaktadır.

Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu'na (TÜRKONFED) bağlı olan Balçova Sivil İnisiyatif ve İş Dünyası Federasyonu (BASİFED) delegesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca İZSİAD (İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Sekreterliği ve İZSİAD Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen İZSİAD Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. CHP Balçova Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunmuş ve 2019 yerel seçimlerinde Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. Ayrıca CHP İzmir İl Eğitim Komisyon Başkanlığı yapmış ve CHP Parti okulu ve sandık örgütlenmelerinde çeşitli görevler almıştır.

Girişimcilik alanında deneyim kazanmış ve A Artı OSGB ile Smart Start Coworking'i kurmuştur. Ayrıca, bir dizi teknoparkın yönetim kurulu üyeliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği gibi önemli görevleri de üstlenmiştir. Son oalrak CHP İzmir İl Örgütü tarafından düzenlenen kongrede, 412 delegenin oyunu alan Şenol Aslanoğlu İzmir CHP il başkanlığına seçildi.

Gökhan Abur kimdir? İşte duayen isim Gökhan Abur'un hayatı Gökhan Abur kimdir? İşte duayen isim Gökhan Abur'un hayatı