2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de Kabadüz Belediyespor forması giyen ve özellikle devre arasında Arda Akyol transferi ile birlikte formaya uzak kalan Kabadüz Belediyespor'da, takıma sürpriz bir kaleci transfer hamlesi ihtimali ile birlikte takıma veda ettiğini belirtti. Kabadüz Beledieyespor'da geçen sezon Play-Off Finale etabı oynama başarısı gösteren Mert Yaşar, takımdan ayrıldığını açıkladı.

Play-Off Grup maçlarında matematiksel olarak Çeyrek Final oynamayı garantileyen ve tek maçın ardından Çeyrek Final maçları oynayacak olan Kabadüz Belediyespor'da bu maçlar öncesinde Mert Yaşar yaptığı açıklamada ''İki sezondur formasını giydiğim Kabadüz Belediyespor'dan ayrılmış bulunmaktayım. Kalan dönemde başarılar diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Futbola Esnafspor'da başlayan ve 2016-2017 sezonunda Akyazı Gençlikspor'a transfer olan Mert Yaşar daha sonra Pirazizspor'a transfer olmuştu. Ordu Gücü Futbol Kulübü'ne transfer olan ve daha sonra yeniden Pirazizspor'un yolunu tutan Mert Yaşar, akabinde ise Ordu'da Gülyalı Turnasuyuspor ve Giresun'da Ali Durağı Gençlikspor formaları giydikten sonra Kabadüz Belediyespor'a transfer olmuştu.

Editör: Samet Karadağ