Ordu Futbolu’nda son yıllarda hedefe oynayan takımlardan birisi olan, 2021-2022 sezonunda şampiyonluk sevinci yaşayarak geçen sezon üçlü final etabındaki takımlardan birisi olan Kabadüz Belediyespor, bu sezon ise Çeyrek Finalde sezonu noktalamıştı. Kabadüz Belediyespor’da bu sezon takımın orta sahasının önemli bir parçası olan Hasan Simar Ateşci ise sezonun bitmesinin ardından takıma veda etti.

Kabadüz-Belediyespor-5

Orduspor altyapısında futbol topuyla tanışan Hasan Simar Atesci, Demirspor, 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Bitexen Giresunspor altyapılarında forma giydikten sonra geçen sezon başında yeniden 52 Orduspor Futbol Kulübü U19’a transfer olmuştu. Ordu ekibinin U19 takımında şans bulan Hasan Simar Ateşci, fiziği ve oynadığı futbolla dikkat çekmişti. 2003 doğumlu Hasan Simar, bu sezon başında önce Galataspor ile anlaşmış ancak forma giymeden takımdan ayrılarak Kabadüz Belediyespor’a transfer olmuştu.

İlk A takım deneyimini Kabadüz Belediyespor’da yaşayan ve takımı ile Play-Off heyecanı yaşayan Hasan Simar Ateşci, takımdan ayrıldı. Ateşci, kariyerinde Akademi Ligi U17’de 16 ve Akademi Ligi U19’da 39 kez sahaya çıkmıştı.