Kabadüz ilçesinde geçtiğimiz aylarda başlayan doğal gaz çalışmaları kapsamında, ilk betonu dökülen doğal gaz dağıtım tesisinin inşaatı tamamlandı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, girişim ve çalışmaları sonrası doğal gaz yatırım programına aldırdığı Kabadüz’de inşaatı tamamlanan doğal gaz dağıtım tesisinde incelemelerde bulundu.

Doğal gazın önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Hilmi Güler, Çambaşı Yaylası’ndaki otele de BOTAŞ vasıtasıyla doğal gaz ulaştırılacağını söyledi. Güler, “Doğal gaz büyük bir kolaylık ve büyük bir imkân. Ayrıca bölge için büyük bir ekonomi. Bakanlığımız döneminde Allah nasip etmişti. Ordu’ya, Karadeniz’e bütün illere götürmüştük. Şimdi de güzel Kabadüz ilçemize doğal gazı getiriyoruz. Ayrıca Çambaşı Yaylası’ndaki otele BOTAŞ vasıtasıyla doğal gazı ulaştıracağız. Çalışmalar bir bütünlük halinde devam ediyor. Bölgenin kalkınmasına da önemli bir katkı olacak. Hanımlarımız daha az yorulacak, nüfus artacak. Bu bir uygarlık. İnşallah kendi gazımızı bulduğumuzda da kendi gazımızı buraya bağlamış oluruz. O zaman dört dörtlük olur. İlçemize hayırlı olsun.”

kabadüz doğal gaz 2

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da teşekkür ederek, “Kabadüz’ümüzün hayali olan doğal gazımıza yavaş yavaş, kademe kademe kavuşuyoruz. Şu an 30 milyon yatırımla yapılan istasyon hayata geçti. Allah sizden razı olsun. Enerji Bakanı’yken bu doğal gaz hattını Ordu’ya götürürken bizim ilçemizden geçirmişsiniz. Önceden belki çok büyük tepkiler vardı belki ama şimdi bir velinimet olduğunu herkes görüyor. Biz sizlere çok teşekkür ediyoruz. İnşallah ilk olarak Çambaşı merkezinde, akabinde de diğer mahallelerimizde bu süreç devam edecektir” dedi.

Haber Merkezi

Ordu'nun Kabadüz İlçesi'ne 6.000.000 TL’lik Spor Salonu Yapılacak Ordu'nun Kabadüz İlçesi'ne 6.000.000 TL’lik Spor Salonu Yapılacak

Editör: Merve Tepecik