Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, 20,7 milyon Euro’luk Kabataş-Aybastı Yolu ve Aybastı-Gölköy Yolu, Bolaman Havzası Rehabilitasyonu Projesi kapsamında ihale edildiğini ve bu ay içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi.

12 Mart tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü ihale salonunda gerçekleştirilen Kabataş – Aybastı yolu ile Aybastı – Gölköy yolu alt ve üst yapımı ihale edildi.
Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında ihale edilen yaklaşık 20.7 milyon Euro maliyetli yol için 6 firmanın teklif vermişti. Teklif veren firmaların şartları inceledikten sonra ihaleyi alan firmanın adının açıklanacağı duyurulmuştu.
Yapılan açıklamada ihale ile Aybastı – Kabataş arasındaki 8 Km’lik yol ile Aybastı – Gölköy arasındaki 37 Km’lik yol bakım ve onarıma alınmış olacak. Maksimum genişliği 8 metre olacak yolun üst ve alt yapıları da elden geçirilmiş olacak.
İhaleyle ilgili açıklamada, yol yapımı projesinin Aybastı'nın tarihindeki en büyük yatırımlardan biri olduğu vurgulanmıştı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, müjdeyi vererek şu ifadelere yer verdi; “Bolaman Havzası Projesi kapsamında; 20,7 milyon Euroluk Kabataş-Aybastı, Aybastı-Gölköy yolu ihaleleri tamamlanmıştı. Temmuz ayı içerisinde firma işe başlamış olacak.” Dedi. Haber merkezi

Samsun'da devrilen motosikletin sürücüsü yaralandı Samsun'da devrilen motosikletin sürücüsü yaralandı

Editör: Soner Özdemir