2023-2024 sezonunda üçüncü kez karşı karşıya gelen Orduspor ile Gülyalı Turnasuyuspor arasındaki mücadelede Orduspor rakibi karşısında uzatmalarda attığı golle bir puanı alırken, maçtan sonra ise kaptan Birkan Aydın sosyal medyadan yaptığı açıklama ile ateş püskürdü. Birkan Aydın, 2-1 önde götürdükleri maçta 90+6.dakikada yenilen gol ve kaçan galibiyetin ardından hakeme yüklendi.

Gülyalı-Turnasuyuspor-5

Sezonun ikinci yarısında Gülyalı'da oynanan Ümit Gürsoy'un yönettiği maçta kırmızı kart görerek en az üç maç ceza alması beklenen ancak bir maç ceza alan Birkan Aydın, yine Ümit Gürsoy'un yönettiği Orduspor maçıyla ilgili ''Sözüme bir Ordulu, Ordusporlu olarak başlamak istiyorum. Altyapısından, A takımına kadar formasını terletip sayısız kupalar ve başarılar kazanmış bir oyuncu olarak konuşuyorum. Bunu belirtmemdeki tek sebep kaçan gole üzülürken atılan gole sevinen bir hakem vardı. Biz hangi formayı terletiyorsak, hangi çatı altındaysak aldığımız paranın karşılığını hakkıyla vermeye çalışıyoruz'' dedi.

Birkan-Aydın-1

Orduspor'un 90+6.dakikada 2-2 yaptığı maçta golden sonra da oyun bir süre durmuş, 90+11.dakikada Mehmet Cuma kırmızı kart görerek Orduspor 10 kişi kalmıştı. Birkan Aydın yaptığı açıklamanın devamında ''Orduspor - Gülyalı Turnasuyuspor maçında yaşananlara değinmek istiyorum. 90 dakika iki takımın da müthiş mücadele örneği gösterip, tribüne gelen herkese keyifli bir maç izletmesine rağmen maalesef son dakikada yediğimiz golle bir puanla ayrılmak zorunda kaldık. 9 dakika uzatılan maçta 90+12'de yediğimiz golle bir puana razı olduk. Hakemlerden tek temennin, Play-Off döneminde ne görüyorsa onu çalışması ve adaletli yönetimle, kimsenin hakkını yemeden maç yönetmesini istiyoruz. Verilen emeğin, mücadelenin önüne geçmeden hakkaniyetle yönetilmesi gerektiğini söylüyor ve tüm takımlara başarılar diliyorum'' açıklamalarını yaptı.

Editör: Samet Karadağ