Türk Futbolu'nda son dönemlerde her transfer sezonunun en çok konuşulan futbolcularından bir tanesi olan Kadir Seven, 2023-2024 sezonunun devre arasında da transfer teklifleri alıyor. Bölgesel Amatör Lig'de Orduspor 1967 A.Ş. forması ile 3.Lige yükselme sevinci yaşayan ve daha sonra 3.Lig'de savunma oyuncusu olmasına rağmen attığı gollerle takımı Play-Off'a taşıyan futbolcuların başında gelen Kadir Seven, 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş.'den Süper Lig ekibi Bitexen Giresunspor'a transfer olmuştu. Bitexen Giresunspor ile küme düşen ancak devamında takımda kalan Kadir Seven için yine transfer teklifleri gelmeye başladı.

Nahid R.Yamak


Yeşilgiresun Gazetesi’nin facebook canlı yayınında konuşan Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak; “Futbolcumuz Kadir Seven’le ilgilenen birçok kulüp var. Bize resmi teklif yapan kulüpler de var. Bunları şu an değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra, Şahin Dik’e ilgi duyan kulüpler de var ama resmi olarak şu paraya verir misiniz diyen bir kulüp şu an çıkmadı. Keza Erkan için de öyle” şeklinde konuştu. Kadir Seven'in temsilciliğini Enes Ünal, Ozan Tufan, Bertuğ Yıldırım gibi futbolcuların da temsilciliğini yaptığı FutureBall yapıyor.

Kadir Seven

Bitexen Giresunspor, geçen sezon başında Kadir Seven transferi için Ordu ekibi Orduspor 1967 A.Ş. ile 4 milyon TL bonservis bedeli ve sonraki satıştan %40 pay karşılığında anlaşmaya varırken bu sezon başında ise futbolcunun bonservisi için aldığı 650 bin euroluk teklifleri reddetmişti. Bitexen Giresunspor'un henüz 2003 doğumlu olan Kadir Seven için daha yüksek bonservis bedeli talep ettiği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ