Miniklere “süt” Sürprizi

24 Mayıs 2014 Cumartesi 09:38
Bu haber 78478 kez okundu

Dünya Süt Günü ve Süt Haftası" nedeniyle Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Aileleriyle birlikte Avm’ye gelen tüm çocuklara süt ikramında bulunan Piazza görevlilerinin sürprizi başta çocuklar...

Miniklere “süt” Sürprizi

Dünya Süt Günü ve Süt Haftası" nedeniyle Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Aileleriyle birlikte Avm’ye gelen tüm çocuklara süt ikramında bulunan Piazza görevlilerinin sürprizi başta çocuklar olmak üzere tüm ziyaretçileri mutlu etti.
Çocuklar, bu sürpriz sayesinde gerek uzmanların, gerek ailelerinin ve gerekse öğretmenlerinin sütün faydaları ile ilgili kendilerine anlattıklarını bir kez daha hatırlamış oldular.
Besinsel açıdan ‘Mükemmel gıda’ olarak nitelendiren süt, insan sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle de süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketiminin artmasını teşvik etmek amacıyla her yıl 21 Mayıs tarihi “Dünya Süt Günü” olarak kutlanıyor. 21-28 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta da “Süt Haftası” olarak kutlanıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x