Bu sezon en kalabalık taraftar topluluğu önünde oynadığı maçlardan birisinde ilk çeyreği 20-17, ilk yarıyı ise 35-36 geride kapatan Engelsizler Ordusu, 65-65 berabere biten ve iki kez uzatmaya giden maçı kazanarak büyük sevinç yaşadı. Karşılaşmada iki takım da galibiyete oldukça yakın olan taraf olurken maçı 81-79 kazanan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı maçı kazandı ve Play-Off Çeyrek Finalleri öncesinde aldığı bu galibiyetle birlikte önemli bir maçı kazanmış oldu.

Basketbol-10

Engelsizler Ordusu'nda maçın ardından açıklamalarda bulunan kaptan Adem Kurucu ''Sezon genelinde önce ondan başlayayım inişli çıkışlı grafiklerimiz oldu. Bazı kazanmamız gereken maçlar vardı ama maalesef istemediğimiz sonuçlar aldık. Bugün burada TSK Rehberlik Merkezi karşısında önemli bir galibiyet aldık. Zorlu bir maçtı, Tsk Rehberlik Merkezi ligin güçlü takımı, bugün güçlü bir takıma karşı önemli bir galibiyet aldık. Uzatmalara giden maçta aslında çok hatalar yaptık ama maçı kazandık. Bu galibiyeti Ordu’ya ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne armağan ediyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler.'' dedi.

Taraftar desteğinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen ve Süper Lig'de olduklarını hatırlatan Adem Kurucu ''Taraftarların az olduğu maçta oynamak inanın çok fark ediyor. Onlar sporcular için bir güç. On ikinci adam. Ordu şehrinin Süper Lig'de olan bir takımıyız, voleybolda da Akkuş Belediyespor var. Onları da tebrik ederim. Taraftarlarımıza bugünkü galibiyette bize destek verdikleri için çok teşekkür ederim. Burada daha maçlar oynayacağız, bizi desteklemeye devam etsinler.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ