2023-2024 sezonu başında yeni yönetim ile birlikte Play-Off için bir takım olan Fatsa Belediyespor'da kurulan takımın kaptanı olarak Emre Kara belirlenmişti. Ordu Futbolu'nda daha önce 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde de forma giyen Emre Kara, Ordu'da ikinci dönemini Fatsa Belediyespor forması altında geçirirken bu süreçte Fatsa Belediyepor ile Play-Off hedefine ulaşamadı ancak 35 yaşındaki sol bek bu sezon savunmada her yerde forma giydi.

Fatsa Belediyespor1

Fatsa Belediyespor'da bu sezon özellikle savunma mevkisi için alternatifi daha az bir yapılanma yapılması ve devamında sakat ile cezalı futbolcuların olmasından kaynaklı çare olarak Emre Kara jokeri masaya koyuldu. Fatsa Belediyespor'da sezon başından sonuna kadar üç teknik direktör takımı çalıştırırken, Emre Kara oynadığı maçlarda savunmanın üç farklı bölgesinde oynadı. Emre Kara'nın maç içerisinde de zaman zaman skora göre savunma içindeki rolü değişirken, tecrübeli futbolcu çok yönlü bir sezonu geride bıraktı.

Fatsa Belediyespor Sevinç

3.Lig'de Fatsa Belediyespor forması ile sadece üç maç kaçıran ve 25 lig maçı ile 1 türkiye kupası maçına çıkan Emre Kara bu maçlarda 1 gol atarken 1'de asist yapmıştı. Kariyerinin son anlarına gelen Emre Kara, 2017-2018 sezonunda Yeni Orduspor ismiyle 3.Lig'de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde ise 34 kez sahaya çıkmıştı.

Editör: Samet Karadağ