Karabük Üniversitesi olayı nedir? İşte Karabük Üniversitesi itirafları… İşte detaylar…

Karabük Üniversitesi Olayı Nedir?

Karabük Üniversitesi'nde okuyan Afrikalı göçmen öğrencilerle Türk öğrenciler arasında yaşanan bazı olayları ve iddialar gündem oldu. Karabük Üniversitesi itiraf sayfasında bazı Türk öğrencilerin Afrikalı göçmen öğrencilerle cinsel ilişkiye girdiklerini ve sonrasında HPV ve HIV gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalandıklarını iddia eden mesajlar paylaşıldı. Gelen itirafın ardından başka öğrenciler de aynı tarz itirafları içeren mesajları Karabük Üniversitesi itiraf sayfasına gönderdi.

Karabük Üni 2

Bu mesajların sahte hesaplar tarafından paylaşıldığı ve gerçeği yansıtılmadığı iddia edilse de iddialar sosyal medyada büyük bir tartışmaya yol açtı. Bazı kişiler bu olayları kınayarak yabancı öğrencilere karşı nefret söyleminde bulundu.

İşte Karabük Üniversitesi İtirafları…

Bir öğrencinin itirafında öğrencinin Nijeryalı biriyle birlikte olduktan sonra hastalık kaptığı, utancından hastaneye gidemediği yazarken diğer bir öğrenci itirafında ise öğrencinin virüs şüphesiyle hastaneye gideceği yazıyor. Başka bir itirafta ise öğrencinin hastalık kaptığı, hasta olduğunu belirterek diğer öğrencileri uyardığı yazıyor.

AJet 1 Euro Kampanyası Mı Yaptı? AJet 1 Dolar Biletleri Hangi Ülkeler İçin Geçerli? AJet 1 Euro Kampanyası Mı Yaptı? AJet 1 Dolar Biletleri Hangi Ülkeler İçin Geçerli?

Editör: Merve Tepecik