TFF 3. Lig'in 11. hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemler ve yardımcıları Dijital Atama Yöntemi ile belirlendi. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından Dijital Atama Yöntemi ile belirlenen hakemlerden Bursa Bölgesi hakemi olan Metin Ateş,  Karabük İdman Yurduspor - 52 Orduspor Futbol Kulübü maçını yönetecek. 

Elazığ'da Yönettiği Maçtan Sonra Suç Duyurusu Gelmişti

C Klasman Hakemi olan Metin Ateş bu sezon TFF 3.Lig'de üç karşılaşma ve Ziraat Türkiye Kupasında bir karşılaşma olmak üzere dört karşılaşmada orta hakem olarak görev aldı. Ateş, son olarak ise Ziraat Türkiye Kupası'nda Orduspor 1967 A.Ş.'nin deplasmanda Ümraniyespor'a 5-1 kaybettiği karşılaşmanın dördüncü hakemi olarak görev almıştı. 2021-2022 sezonunda Elazığ'da yönettiği bir maç sonrasında Elazığ Barosu avukatlarından Av. Şevval Boydak,  19. haftasında oynanan 3Gen Holding Elazığspor – Başkent Şafakspor Futbol Kulübü karşılaşmasında sergiledikleri kötü yönetim nedeniyle hakem Metin Ateş ve yardımcıları hakkında kişisel olarak Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Karabük İdman Yurduspor - 52 Orduspor Futbol Kulübü maçını yönetecek olan Metin Ateş'ın yardımcıları ise Abdullah Melih Karaduman, Hakan Dursun ve Tayfun Güz oldu.

SAMET KARADAĞ