Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, Durugöl mahallesinde gerçekleştirilmesi planlanan ancak zaman kısıtlamaları nedeniyle ertelenen alışveriş merkezi (AVM) projesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Yılmaz, projenin Ordu’nun ekonomik, sosyal ve fiziksel gelişimine büyük katkı sağlayacağını ve 2500 kişiye istihdam yaratacağını belirtti.

Ordu’nun Durugöl mahallesinde, eski köy hizmetleri alanında gerçekleştirilmesi planlanan ve Karadeniz bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olması hedeflenen AVM projesi, İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz’ın açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi. Yılmaz, projenin kentin markalaşmasına ve ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak, projenin kamuya ve kent sakinlerine katma değer üretecek bir vizyon proje olduğunu ifade etti.

Projenin teknik detaylarına göre, 43.133 m²’lik bir alanda yaklaşık 45.000 m² kiralanabilir alan ve 95.000 m² toplam inşaat alanı bulunacak. AVM, 810 kapalı ve 480 açık olmak üzere toplam 1290 araçlık otoparka sahip olacak. Ayrıca, 900 kişilik etkinliklere ev sahipliği yapabilecek çok amaçlı bir salon, üç katlı mağaza katları, çeşitli yeme-içme alanları ve teraslar, 8 modern sinema salonu, çocuk ve gençlere yönelik aktivite ve oyun alanları ile donatılacak. Büyük bir süpermarket de projenin içinde yer alacak.

Yılmaz, AVM’nin 50 milyon euro maliyetle 1.5 milyon nüfusa hitap edecek şekilde inşa edileceğini ve yılda 10 milyon ziyaretçi çekmesinin beklendiğini belirtti. AVM’nin 30 yıllığına üst hakkıyla yatırımcısına verileceğini ve 30 yıl sonunda belediyeye toplamda 40 milyon euro kira getirisi sağlayacağını da ekledi.

Editör: Atakan Öztürk