Türkiye’nin farklı şehirlerinde kendi kategorilerinde şampiyon olan 78 takım ve 400’ü aşkın sporcu Karaman'da yarıştı. 20-24 Nisan 2024 tarihlerinde Karaman'da Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF), Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu ROSATOM iş birliğiyle hayata geçirdiği Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası sona erdi. Bu şampiyonada başarıya ulaşan sporcular belli olurken, Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün de sıralaması belli oldu.

Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5 gün boyunca 7 tur üzerinden şampiyonluk için hamle yapılan şampiyonada Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası'nda Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü satranç sporcumuz Cihan Akif Güngör üçüncü olurken, U18 kategorisinde Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü dördüncü oldu. Karaman’da düzenlenen şampiyonada her kategoride şampiyon olan takımlar TSF imkânlarıyla Yunanistan’ın Rodos Adası’nda, 20-28 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak Avrupa Genç Takımlar Satranç Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

18 yaş genel kategoride Pamukkale Üniversiteli Satranç ve Akıl Oyunları Spor Kulübü şampiyon olurken ikinci Apaydın Satranç Spor Kulübü üçüncü ise Ankara DSİ Spor Kulübü oldu. 12 yaş genel kategoride şampiyon takım Fatma Yılmaz Spor Kulübü olurken ikinci Apaydın Satranç Spor Kulübü üçüncü ise Karşıyaka Satranç İhtisas Spor Kulübü oldu. Şampiyonada kadınlar kategorisinde 18 yaşta şampiyon takım Haznedaroğlu Satranç Spor Kulübü olurken Karşıyaka Satranç İhtisas Spor Kulübü ikinci, Çanakkale Apaydın Satranç Spor Kulübü üçüncü oldu. 12 yaş kadınlar kategorisinde ise şampiyon takım Apaydın Satranç Spor Kulübü olurken Haznedaroğlu Satranç Spor Kulübü ikinci, Nida Satranç Spor Kulübü ise üçüncü oldu.